Czyste powietrze wokół nas

Dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały program profilaktyczny: „Czyste powietrze wokół nas”.

Bardzo chętnie brały udział w proponowanych przez program zajęciach. Uczestniczyły w wycieczce – spacerze po najbliższej okolicy i obserwowały różne źródła dymu, później je ilustrowały, uczyły się o ich szkodliwości i jak ich unikać. Poznały maskotkę Programu ekologicznego smoka Dinka, który pomagał im rozwiązywać zadania problemowe. Przedszkolaki określały w jakim środowisku lubi on przebywać, naśladowały go w formie pantomimy. Poznały antytytoniowa piosenkę o Dinku, nuciły refren, tańczyły. Odbyły się ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne przy muzyce, uświadamiające, iż oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowe. Powstały portrety Dinka oraz tabliczki zachęcające dorosłych do chronienia dzieci przed dymem papierosowym, które dzieci podarowały rodzicom.

W wyniku tych zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, dowiedziały się w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy jest się narażonym na wdychanie dymu z papierosa.