Odpowiedź na globalne wezwania klimatyczne zaczyna się w szkole.

Projekt: "Odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne zaczyna się w szkole", realizowany od 1.07. do 30.11.2020r.

Istotą projektu jest wzmocnienie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy na temat globalnych wyzwań klimatycznych oraz danie im możliwości podjęcia konkretnych działań w swoim najbliższym otoczeniu – szkole, które będą przyczyniały się do bardziej zrównoważonego funkcjonowania społeczności szkolnej.

Zaplanowane działania:

- szkolenie dla nauczycieli,

- szkolne apele,

- szkolny audyt klimatyczny,

- szkolna narada klimatyczna.

Co zyska szkoła dzięki realizacji projektu?

• Społeczność szkolna będzie miała możliwość wzięcia udziału w działaniach rozwijających ich wiedzę o globalnych wyzwaniach klimatycznych oraz umiejętności analizowania i planowania działań na rzecz tworzenia bardziej zrównoważonej szkoły.
  • Możliwość przeprowadzenia realnej zmiany w codziennym funkcjonowaniu, dzięki której szkoła będzie działać w bardziej zrównoważony sposób.
  • Zaangażowanie uczniów w codzienne sprawy szkoły, włączenie do działań samorządu szkolnego zagadnień związanych z globalnymi wyzwaniami.
  • Komplet uniwersalnych materiałów pozwalających w kolejnych latach przeprowadzić w szkole dalsze działania podnoszące jakość jej funkcjonowania.

K. Pelczar